Świat Od Nowa

W co gra Kreml, czyli o kryzysie rosyjsko-ukraińskim

Episode Summary

W pierwszym odcinku bierzemy na warsztat jeden z najbardziej palących ostatnio międzynarodowych problemów: kryzys rosyjsko-ukraiński. Czy Zachód zdał egzamin z reagowania na politykę zagraniczną Rosji? Co zaskakującego jest w odpowiedzi naszych czeskich sąsiadów? Jakie możliwe scenariusze rozwoju tego kryzysu warto wziąć pod uwagę?

Episode Notes

Subiektywny przegląd wydarzeń ➡ 0:29

Ostatni czas obfitował w ciekawe (lub wręcz skandaliczne) wydarzenia za granicą. W programie między innymi Boris Johnson i brytyjska reakcja na „partygate”, Anders Breivik próbujący po raz kolejny zwrócić na siebie uwagę, zaskakujące wyniki wyborów parlamentarnych w Portugalii oraz reakcja Kremla na sprawy „czeczeńsko-rodzinne”.

Temat główny ➡ 10:52

W pierwszym odcinku bierzemy także na warsztat jeden z najbardziej palących ostatnio międzynarodowych problemów: kryzys rosyjsko-ukraiński. Czy Zachód zdał egzamin z reagowania na politykę zagraniczną Rosji? Co zaskakującego jest w odpowiedzi naszych czeskich sąsiadów? Jakie możliwe scenariusze rozwoju tego kryzysu warto wziąć pod uwagę?

Polecane lektury ➡ 39:55

W tym miesiącu polecamy zajrzeć do książki W kręgu iluzji i realiów. Oblicza polskiej myśli polityczne w XX i XXI wieku. Studia i szkice. Sami przyglądamy się bliżej przede wszystkim zagadnieniu kodów geopolitycznych.

mail: swiatodnowa@umk.pl
FB: facebook.com/SwiatOdNowa

Zapraszamy też do serwisu portal.umk.pl.